tanie okna używane
Rodzaje okien

Okna używane – Tanie Okna z demontażu, czy to dobry zakup?

Budując dom, trzeba zaplanować wiele kosztownych wydatków. Jednym z nich jest bez wątpienia zakup stolarki okiennej. To właśnie okna pozwalają dostać się światłu do wnętrza budynku, stanowią izolację termiczną i akustyczną, zabezpieczają przed włamaniami i doprowadzają do pomieszczeń świeże powietrze. By nieco zaoszczędzić, niektóre osoby decydują się na używane, ale czy to lepsze rozwiązanie niż nowe tanie okna pcv?

Tanie okna

Obecnie na rynku działa wielu producentów okien. Oferują oni wyroby bardzo zróżnicowane, od uniwersalnych okien plastikowych po nowoczesne okna aluminiowe. Jednak zaopatrzenie się w dobre jakościowo okna jest związane z dość sporymi kosztami, a nie wszyscy są gotowi wydać tak wysokie kwoty. W związku z tym, jako odpowiedź na zapotrzebowanie konsumentów, pojawiły się firmy oferujące okna używane.
Najczęściej przedsiębiorstwa te ogłaszają się jako dostawcy okien używanych zza granicy. Ma to świadczyć o solidności tych produktów. Firmy załatwiające demontaż okien często sugerują, że zakup okien używanych to wyjątkowa okazja, bowiem można zaoszczędzić nawet do 70%! Czy tak jest naprawdę? Fakty są takie, że nabycie okien używanych to całkowicie nieopłacalna inwestycja. Dlaczego tak jest?

Okna używane bez gwarancji

Na nowe okna zawsze obowiązuje gwarancja. Dzięki gwarancji użytkownik może zgłosić producentowi wszelkie usterki i liczyć na bezpłatne naprawienie szkód, a nawet wymianę starych elementów na nowe. Okna używane zazwyczaj są sprzedawane bez karty gwarancyjnej. Jeśli dojdzie do jakichkolwiek komplikacji, klient zostaje sam z problemem, co może być wyjątkowo uciążliwe i wywoływać niepotrzebne napięcie.

Defekty

Podczas demontażu, choćby najstaranniejszego, zawsze dochodzi do pewnych odkształceń stolarki okiennej. Ma to wpływ nie tylko na końcowy wygląd okna, ale także jego działanie. Okna używane często są nieszczelne, wypaczone czy nawet nie zamykają się i otwierają prawidłowo. Wyeksploatowane są także elementy takich okien, np. uszczelki, które nie nadają się do ponownego użycia.

Niedopasowane rozmiary

Do konkretnego domu potrzeba okien o określonych wymiarach. Producent zawsze przygotuje produkty dopasowane do budynku. Natomiast nie jest łatwo znaleźć używane okna, które będą nadawać się do budowanego domu. A jeśli nawet znajdzie się takie okna, ostatecznie może się okazać, że jednak są odrobinę zbyt duże lub zbyt małe, co tylko przysporzy kłopotów i nerwów.

Przestarzała technologia

Branża okienna stale się rozwija. Producenci okien oferują coraz to doskonalsze rozwiązania, w tym okna energooszczędne czy nawet pasywne o wyśrubowanych parametrach, w tym bardzo niskich współczynnikach przenikania ciepła. Stosowane są coraz wytrzymalsze materiały, stolarka okienna zyskuje coraz nowszy i estetyczniejszy wygląd. Natomiast okna używane, montowane kilka czy kilkanaście lat temu, dziś są już przestarzałe. Nigdy nie zapewnią więc takiego komfortu jak nowe okna.

Okna w domu, mieszkaniu

Okna PCV Wrocław to bardzo ważna część domu, mieszkania. Nie powinno się lekceważyć ich zakupu. Okna używane mogą przyciągać niską ceną, ale nigdy nie będą oferować takiej szczelności czy wytrzymałości jak nowe okna zakupione u producenta. Okna z demontażu można ewentualnie zastosować w garażu czy budynkach gospodarczych, gdzie dobre parametry cieplne nie mają tak dużego znaczenia. Natomiast w obiekcie mieszkalnym warto użyć nowych okien wysokiej jakości, które posłużą przez lata, zagwarantują niskie rachunki i będą stanowić skuteczne zabezpieczenie mienia i domowników.