brama garażowa
Bramy garażowe

Którą bramę garażową Wiśniowskiego wybrać?

Dobrze wyglądający dom to element, który stanowi jakoby wizytówkę każdego z nas. Niejednokrotnie stanowi on o tym, jaki jest dany człowiek, czy przykłada wagę do szczegółów i jaki ma stosunek do swojego otoczenia. Dlatego, każdy stara się dbać o to, by dom, w którym żyje, pracuje i który stanowi bezpieczne miejsce dla jego rodziny, wyglądał dobrze i był przy tym bezpieczny. Kluczem, by to osiągnąć, jest zagwarantowanie sobie bezpiecznego wejścia do domu. Nie chodzi tutaj o takie podstawy jak drzwi czy okna, ale bezpieczną bramę garażową, ponieważ jak pokazują statystyki, to ona jest najczęstszym miejscem ataku nieproszonych gości. By więc zapewnić bezpieczeństwo samochodu oraz reszcie naszego domu powinniśmy zadbać o solidną i bezpieczną bramę garażową.

Liderem tego typu rozwiązań jest firma Wiśniowski, której ogrodzenia od lat są synonimem bezpieczeństwa, precyzji i dokładnego wykonania. Produkty te nieustannie są udoskonalane i wyposażane w najnowocześniejsze systemy zabezpieczeń, by jeszcze lepiej chronić nasz dobytek. Dzięki czemu możemy być pewni, że produkty te uchronią nas przed kradzieżą.

Szeroka gama produktów sprawia jednak, że niejednokrotnie stajemy przed dylematem, jak brama garażowa, będzie dla nas najlepszym wyborem. Dlatego też warto skupić się na podstawowych cechach, jakie parametry oferują dane modele bram segmentowych.

Bramy segmentowe

PRIME

Pierwszym i najbardziej zaawansowanym technicznie modelem jest PRIME. Brama ta to synonim najwyższego bezpieczeństwa, gdzie zastosowano najnowocześniejsze rozwiązania. W tej konstrukcji występują takie elementy jak osłony prowadnic i rolek, osłony elastyczne wału składania bramy oraz wewnętrzne osłony montowane na łączeniach paneli. Wszystko po to by nie dało się ingerować w mechanizm i otworzyć go z zewnątrz nie posiadając klucza. Dodatkowo zastosowano tutaj najnowocześniejszy system napędu i programowania, marki Somfy, co w efekcie daję nam 100% gwarancję bezpieczeństwa.

UNITHERM

Drugi typ bram oferowanych przez firmę Wiśniowski nos nazwę UNITHERM. Opiera się on na współdziałaniu konstrukcji w celu zapewnienia bezpieczeństwa. Każdy element jest tak dopasowany, by w ten sposób uniemożliwić ingerencję w mechanizm podnoszenia i zabezpieczeń. Jej kolejnym atutem jest również system zabezpieczeń przed warunkami atmosferycznymi, dzięki czemu jest odporna na wiatr czy deszcz i gwarantuje izolację cieplną.

UNIPRO

Bramy UNIPRO to natomiast bardzo ciche i eleganckie rozwiązanie dla każdego domu. System ten podobnie jak poprzednie gwarantuje bezpieczeństwo, jednakże jest przy tym wysoce komfortowym rozwiązaniem. Zastosowano tutaj szereg funkcjonalności poprawiających użytkowanie. Uniemożliwia on, chociażby przytrzaśnięcie palców podczas składania, czy chroni przed przeciążeniem przy napotkanej przeszkodzie. Dodatkowo system ten wyposażony jest w zabezpieczenia na wypadek uszkodzenia napędu, by brama nie stanowiła wtedy zagrożenia dla użytkowników.

Bramy roletowe

Mniej elektroniki, a mimo to maksimum bezpieczeństwa. Bramy roletowe to natomiast alternatywa dla rozwiązania segmentowych. Tutaj kurtyna wykonana jest ze specjalnych profili aluminiowych, wypełnionych pianką. System ten wyposażono w mechanizm nawoju, który w cichy sposób zwija całe skrzydło bramy, a po jej zamknięciu uniemożliwia nieautoryzowane otwarcie z zewnątrz. Jego atutem jest mniej wymaganego miejsca oraz stosunkowo niska cena, przy wysokim bezpieczeństwie.

Bramy rozwierne

Ostatnim dostępnym modelem dla klientów indywidualnych jest rozwierany system bram. Składa się on z dwuskrzydłowego wejścia, gdzie każdy komponent jest najwyższej jakości. System ten, pomimo iż nie zawiera w sobie zbyt wielu elektronicznych rozwiązań, pozostaje bardzo bezpieczny i chroni twój dobytek. Zastosowano tutaj ograniczniki zawiasów, co uniemożliwia wyważenie oraz rygle samozatrzaskowe co uniemożliwia otwarcie. Dzięki temu system ten jest idealny dla osób, które nie są przekonani do elektronicznych systemów i wolą dobrą mocną konstrukcję.

 

Niezależnie jaki model wybierzemy, każda brama garażowa Wiśniowski, jest gwarantem bezpieczeństwa i solidnego wykonania. Dodatkowo oferowany przez dystrybutora montaż ogranicza ryzyko problemów, co jest niekwestionowanym atutem.